חיבור פשוט, נעים להכיר
DSC_7602_edited_edited_edited.jpg

היי, אני מאיה הילברג, אמא של יואב (בן 4) ושל קמה זיו (5 חודשים). נשואה באהבה לצבי.

אני מנחת הורות וזוגיות מוסמכת, בוגרת מכון "השפה" ויועצת מונטסורית (אה, וגם בוגרת Ll.M במשפטים). 
 

כשהייתי קטנה ושאלו אותי מה אני רוצה להיות, תמיד עניתי "אמא". בגיל ההתבגרות קראתי ספרי הדרכה להורות ופסיכולוגיה של הגיל הרך, צפיתי בסרטים תיעודיים על התפתחות קוגניטיבית של תינוקות ובמפגשים משפחתיים השתתפתי בשיחות של הדודות על אתגרי ההורות. לא היה לי ספק שאני מוכנה להיות אמא - ואז יואב נולד.
מהר מאוד הבנתי שאין מתכון בטוח להורות, אין קסם שיבטיח את התגשמות הרצונות והציפיות שלי בדיוק ברגע ובאופן שאני בוחרת. גיליתי שכשאני מנסה לכפות על יואב התינוק את הרצונות שלי באמצעות אסטרטגיות גנריות, נוצר מעגל של תסכול, בכי, כעס ותשישות שמכניס את כל המשפחה שלנו לסחרור.

 

הבנתי שחייבת להיות דרך אחרת, דרך שתנחה אותי מעבר לרצונות והאסטרטגיות - ותשים בראש ובראשונה את החיבור הפשוט ביני לבין הגור שהבאתי לעולם. יצאתי למסע שבמהלכו למדתי להיות באמפתיה לעצמי ולאחרים, לקבל כל רגש (גם אם לא כל התנהגות), לזהות את הצרכים שלי ושל הסובבים אותי ובעיקר - לחזק ולשמר את החיבור הפשוט שמתקיים בין אנשים שבאמת (באמת!) רואים זה את זה.
 

במסע שלי למדתי תקשורת מקרבת, את תיאוריית הרצף וההורות המקושרת, את התיאוריה האדלריאנית, את החינוך המונטסורי. הוסמכתי כמנחה בגישת "השפה" ורכשתי כלים מופלאים ששינו לטובה את ההורות שלי, את הזוגיות שלי, את יחסי העבודה שלי ולמעשה, את כל מערכות היחסים המשמעותיות בחיי. 
עכשיו אני רוצה לחלוק את הכלים האלה עם אחרים, ולהזמין גם אתכם להצטרף אלי במסע המופלא למציאת חיבור פשוט