שנ"צ - סיפור אמיתי

עודכן ב: 7 ינו 2019

סיפור קטן על שנת צהריים, שני אפרוחים, אמא אחת וההיקשרות שביניהם.

היקשרות היא תמיד המפתח". גור חלב ישן"

רגע קסום ומתוק: יואב גור חלב ואני במיטה הגדולה, מספרים סיפור לפני שנת הצהריים. קמה זיו יונקת, מנומנמת. הסיפור נגמר, יואב שוכב ומתכסה, אני מניחה את קמה והופ - בכי.

אני מזדרזת להרים אותה, ופתאום יואב באטרף של השתוללות. הוא מטפס לי על הגב, הוא קופץ, הוא מנסה לדחוף אותי עם הרגליים... כל הגוף שלי נכנס למגננה. לא כי זה כואב, כי זה מרגיז. כי כל כך חיכיתי למנוחה הזו, גם עבורי וגם עבורו. כי הנקתי עכשיו חצי שעה והנה היא שוב ערה לגמרי. כי כבר כמעט היה שקט, ועכשיו בלאגן. כי בשום אופן לא הצלחתי להבין מה עומד מאחורי ההתנהגות ברגע הזה.

ניסיתי את הטריקים הרגילים - ביקשתי להפסיק. אמרתי שהוא מעיר את קמה. ביקשתי שידבר עם הפה ולא עם הגוף. שאלתי אם הוא מנסה לשחק - אבל נאדה. לא הצלחתי לזהות את הצורך שלו (הוא עייף או כועס? למה הוא צוחק?) והתסכול בחדר נסק. קמה כבר צרחה מעייפות, ואני חששתי שבתוך ההשתוללות היא תיפגע. הגענו לנקודת הרתיחה.


ואז באה ההארה - היקשרות היא תמיד (תמיד) המפתח. אם אני לא יודעת מה הצורך, תמיד אהמר על היקשרות.


אז הרמתי את גור חלב על הידיים ויצאתי איתו למסדרון. הנחתי אותו בעדינות. בכל הרוך שהצלחתי לגייס אמרתי "אהוב שלי, אני חוששת שקמה תיפגע. אני צריכה להגן עליה, כמו שאני תמיד אגן עליך. אני צריכה להיכנס להניק אותה עכשיו כי היא בוכה, אבל אני פה. עוד רגע אני אבוא להיות איתך. אני אוהבת אותך מאוד, גם כשאתה משתולל, גם כשאתה בועט, גם כשאתה אומר מילים מכאיבות. כל הזמן אני אוהבת אותך".

ופתאום, משהו בפנים שלו התרכך. הוא הושיט אליי שתי זרועות גפרוריות, אמר "אמא שלי, התבלבלתי. בעצם אני רוצה לישון בשקט איתך ועם קמה, סיימתי להשתולל כבר''. נכנסנו יחד לחדר, הוא נשכב לידי, קמה חזרה לינוק, ועכשיו... עכשיו הם ישנים ואני רצה לספר לחבר'ה.

לפעמים אין לנו ברירה אלא להפעיל כוח הגנתי מתון (במקרה הזה הייתי צריכה להרחיק את גור חלב מקמה כדי להגן עליה), אבל גם במצבים כאלה נדאג לשמור על החיבור, לא נשתמש בכוח שלנו נגדם ונזכור שאנחנו מובילים את הקשר. גם אם חייבים להתרחק, נזכיר להם תמיד שהדרך אלינו פתוחה בפניהם ללא שום תנאי.